Battalgazi Merkez İlçe Belediye başkan Aday Adayı Ahmet Kurtoğlu’na Türk Kızılay’ı Malatya Kan Bağış Merkezinden Bronz Madalya

Foto_raf0024

Türk Kızılay’ı Malatya Kan Bağış Merkezinden düzenlenen kan bağışı kampanyasına destek olan Battalgazi Merkez İlçe Belediye başkan aday adayı Ahmet Kurtoğlu kan verdi.

Türk Kızılay’ı Malatya Kan Bağış Merkezi tarafından verilen bronz madalya ile 16’ncı kez kan bağışında bulundu.
Kan bağışının önemini vurgulayarak, kan bağışı yapan, Kurtoğlu; “Toplumsal bir sorumluluktur. Her yıl binlerce insan, bir kaza ya da hastalık sonucunda kan bulamadığı için hayatını kaybediyor. Kan bağışı hayat kurtarır. İnsanlarımızı bağışçı olmaları konusunda daha duyarlı ve fazla bilinçlendirmeliyiz. Kan acil değil sürekli bir ihtiyaçtır ve üretilemeyen bir doku olduğundan bağışçılara ihtiyaç vardır. Bu nedenle başlatılan kampanyayı gönülden destekliyorum. Kan bağışında bulunan kişiler daha sağlıklı olmaktadırlar, bu nedenle sağlık sorunu olmayan kişileri de kan vermeye davet ediyorum” diye konuştu.
Türk Kızılay’ı Malatya Kan Bağış Merkezi çalışanları ise, Ahmet Kurtoğlu’na göstermiş olduğu duyarlılık ve destekten dolayı teşekkür ettiler.